Kamień aleksandrytowy, jego właściwości i właściwości

 1. Odmiany i kolory
 2. Depozyty i produkcja
 3. Właściwości magiczne
 4. Właściwości lecznicze
 5. Jak określić autentyczność
 6. Aleksandryt i znaki zodiaku

W pierwszej połowie XIX wieku w jednej z kopalń Uralu, gdzie wydobywano głównie szmaragdy, zupełnie nieznane dotąd  kamień szlachetny  bezprecedensowe piękno W pierwszej połowie XIX wieku w jednej z kopalń Uralu, gdzie wydobywano głównie szmaragdy, zupełnie nieznane dotąd kamień szlachetny bezprecedensowe piękno. Przetwarzany przez najlepszych ówczesnych jubilerów, został po raz pierwszy przedstawiony ogółowi społeczeństwa w 1834 r. - w dniu urodzin przyszłego suwerena Aleksandra II. Stąd nazwa aleksandryt.

Ze względu na swoją unikalną właściwość zmiany kolorów z niebieskawo-zielonego na purpurowo-czerwony, kamień aleksandrytowy bardzo szybko stał się przywilejem bogatych, koronowanych osób. W końcu zielony kolor symbolizuje bogactwo i luksus, a czerwony Ze względu na swoją unikalną właściwość zmiany kolorów z niebieskawo-zielonego na purpurowo-czerwony, kamień aleksandrytowy bardzo szybko stał się przywilejem bogatych, koronowanych osób —Moc i moc. Nic dziwnego, że sam cesarz rosyjski, podarował mu pierścień z tym cennym minerałem, nosił go prawie bez zdejmowania. Oczywiście wzięto również pod uwagę właściwości samego minerału, jego tzw. Moc mistyczną.
Aleksandryt jest uważany za jeden z najpiękniejszych i najdroższych kamieni: niektóre szczególnie cenne okazy, które zostały poddane delikatnej obróbce, według ekspertów są nawet droższe niż diament, a ich właściwości są po prostu wyjątkowe. W czasach sowieckich był uważany za bogactwo kraju i został zakazany na sprzedaż.

Odmiany i kolory

To oszałamiająco piękne naturalne ciało jest rzadkim gatunkiem. chrysoberyl . To oszałamiająco piękne naturalne ciało jest rzadkim gatunkiem To, co czyni go rzadkością, to fakt, że po pierwsze nie tylko tytan i żelazo występują w jego składzie, ale także chrom, który jest „winny” efektu zmiany koloru i nadaje kamieniom specjalne właściwości. Po drugie, składniki berylu z chromem praktycznie nie występują nigdzie indziej, ponieważ znajdują się w różnych typach skał skorupy ziemskiej. Ale to nie wszystko - w pobliżu nie powinno być krzemu, a przy okazji, jest to jeden z najczęściej występujących minerałów na świecie. Jeśli jest krzem, to nie będzie aleksandrytowy, ale szmaragd . Szanse na zbieżność tych trzech warunków są znikome, więc złoża tego minerału są niezwykle rzadkie.

Ale jeśli te warunki zbiegają się w magiczny sposób, to na wyjściu dostajemy absolutnie oszałamiający kamień z unikalną właściwością zmiany koloru: od zielonkawego w świetle dziennym do fioletowo-czerwonego w sztucznym. Ta cecha czyni go jednym z najbardziej prestiżowych i drogich kamieni na świecie. Te wyjątkowe właściwości mają tylko ten minerał.

Depozyty i produkcja

Przez długi czas Ural był jedynym miejscem na planecie, gdzie wydobywano te kamienie Przez długi czas Ural był jedynym miejscem na planecie, gdzie wydobywano te kamienie. Jednak z czasem złoża zostały wyczerpane, więc pod koniec XX wieku kopalnia została zamknięta. Po zaledwie półtora wieku ten unikalny minerał został znaleziony na terytorium Brazylii, ale nie prowadzono tam wydobycia przemysłowego, ponieważ niewielki osad został w pełni rozwinięty w ciągu kilku miesięcy.


Wraz z rozwojem zaawansowanych technologii znaleziono złoża minerałów w Sri Lance, Tanzanii, Tajlandii, Zimbabwe. Ale eksperci zapewniają, że kamieni z tych miejsc nie da się porównać z pięknem uralskich klejnotów.

Właściwości magiczne

Dzięki niezwykłej właściwości zmiany koloru aleksandryt stał się sławny na całym świecie Dzięki niezwykłej właściwości zmiany koloru aleksandryt stał się sławny na całym świecie  magiczny kamień o mistycznych właściwościach magiczny kamień o mistycznych właściwościach. Z tym związane są różne legendy i historie, których autentyczności nie sposób nie uwierzyć. Na przykład jeden z nich jest połączony z Aleksandrem drugim. Wiadomo, że cesarz podczas jego rządów próbował więcej niż dziesięć razy. Strzelali do niego, wysadzali go w powietrze, ale zawsze wychodził „suchy” z wody, nawet bez zadrapania. A wszystko dlatego, że zawsze nosił pierścień z ornamentem z aleksandrytu, nigdy ich nie usuwając.

Ale w ten zły dzień 1881 r Ale w ten zły dzień 1881 r. Cesarz, z roztargnieniem, zapomniał go założyć, a szczęście, które tak długo mu sprzyjało, odwróciło się od niego. Bojowa, rewolucyjna garstka ludzi zdołała go zabić. Sugeruje to, że kamień ma największy potencjał do ochrony swojego pana. W nim skoncentrowana jest bardzo silna energia, która może odeprzeć wszelkie przeciwności losu. Należy jednak zauważyć, że właściciel minerału musi mu odpowiadać pod względem siły i charakteru, w przeciwnym razie zmiażdży i zniszczy swoją esencję.

Uważa się również, że dekoracja ma dar przewidywania: zaczyna sygnalizować bezpośrednie niebezpieczeństwo zmiany koloru - w świetle dziennym nagle staje się krwistoczerwona. Wygląd żółtości jest uważany za szczególnie ciężki omen - to znaczy, że los przygotowuje trudne próby. Ale szmaragdowy kolor zapewnia długie, wygodne życie.

Jako talizman kamień aleksandrytowy może być użyteczny nie dla wszystkich, ale dla niespokojnych cholerycznych ludzi, czyniąc ich spokojniejszymi i bardziej rozsądnymi Jako talizman kamień aleksandrytowy może być użyteczny nie dla wszystkich, ale dla niespokojnych cholerycznych ludzi, czyniąc ich spokojniejszymi i bardziej rozsądnymi. Zauważa się, że minerał często przynosi sukces finansowy, dlatego ludzie hazardu zawsze starali się go mieć przy sobie. Na wschodzie uważa się, że pomaga w medytacji, zapewniając niezakłócone przejście energii przez istotne czakry, jednocześnie balansując ciała fizyczne i mentalne.

Właściwości lecznicze

Mistycy i psychicy ostatnich lat zauważyli korzystny wpływ kamienia na ludzi cierpiących na różne choroby krwi, w szczególności żylaki Mistycy i psychicy ostatnich lat zauważyli korzystny wpływ kamienia na ludzi cierpiących na różne choroby krwi, w szczególności żylaki. W przyszłości lekarze potwierdzili te właściwości w licznych eksperymentach. Ponieważ aleksandryt ma wyjątkowy dar harmonizacji prądów życiowych, zaleca się, aby ludzie z zaburzeniami psychicznymi i ośrodkowego układu nerwowego go nosili. W tym przypadku ich emocje i równowaga umysłu są ustabilizowane, sen staje się lepszy, człowiek uspokaja się, a jego stan umysłu wraca do normy.

Mówiąc dokładnie, ma właściwość, aby mieć korzystny wpływ na osoby cierpiące na uzależnienie od alkoholu, daje im wolę i determinację, aby poradzić sobie z tą dolegliwością. Istnieje nawet bardzo konkretna rada na ten temat: wkładaj ją do pojemnika z wodą w nocy i pij ten „naładowany” napój rano.

Jednak tylko te minerały mogą pochwalić się wszystkimi tymi wspaniałymi właściwościami, podróbki nie są zdolne do takich „wyczynów”.
I jeszcze jedno: zaleca się strzelanie do nich nocą.

Jak określić autentyczność

Jest kilka interesujących punktów: Jest kilka interesujących punktów:

 1. jeśli stałeś się dumnym właścicielem aleksandrytu okresu sowieckiego, to wiedz, że nie jest to rzeczywiste, ponieważ w tym czasie wszelka sprzedaż tego kamienia była surowo zabroniona. Najprawdopodobniej masz na rękach element chemiczny zwany korund z domieszką wanadu. Tak powstają imitacje „imperialnego kamienia”;
 2. należy zwrócić uwagę na kolor: jeśli przeważa fioletowa barwa, to z absolutną pewnością możemy powiedzieć, że jest to produkt sztucznego pochodzenia, ponieważ żaden naturalny minerał nie ma tak niskiego odpływu;
 3. Również imitacja aleksandrytu wygląda podejrzanie czysto i przejrzyście, chociaż prawdziwe kamienie zawsze zawierają naturalne inkluzje.

Aleksandryt i znaki zodiaku

Astrologowie nie mają wspólnego zdania, który ze znaków zodiaku Aleksandryt jest najbardziej odpowiedni Astrologowie nie mają wspólnego zdania, który ze znaków zodiaku Aleksandryt jest najbardziej odpowiedni. Istnieją różne wersje - niektóre są dość logiczne z punktu widzenia nauki o astrologii, niektóre, jak mówią, są naciągane:

W każdym razie praktyczna rada może być taka: jeśli po nabyciu minerału ty W każdym razie praktyczna rada może być taka: jeśli po nabyciu minerału ty  Jeśli czujesz się źle, uczucie niepokoju i dyskomfortu przytłacza cię, wtedy musisz się go natychmiast pozbyć Jeśli czujesz się źle, uczucie niepokoju i dyskomfortu przytłacza cię, wtedy musisz się go natychmiast pozbyć.
Kilka słów o kosztach biżuterii: biżuteria wykonana z naturalnych minerałów jest rzadko dostępna i rzadko kosztuje dużo pieniędzy, ale sztuczne klejnoty, które nie wyglądają jak prawdziwe, kosztują około 300-400 dolarów. Zawsze zwracaj uwagę na właściwości kamienia lub minerału, jest to bardzo ważne.